Det händer mycket nu framöver i klubben. Många roliga saker att se fram emot. På lördag den 13:e april kommer några juniorer från OGR Karate att springa OCR loppet. Några springer 14:30 och några 15:10. Kom ner till Enavallen och heja på våra juniorer.
Samma helg, den 12-14:e april är det dags för Guldliljan. Har ni inte redan skrivit upp er för att hjälpa till, gör det! Ju fler vi är desto snabbare går det och desto roligare för alla. Tänk på att detta ger pengar till klubben som vi kan göra mycket roligt för.

5-års jubileum
Fredag den 10:e maj är det dags för OGR Karates 5-års jubileum. Boka in kvällen i almanackan, det kommer att komma ett info blad angående detta med anmälan snart

Sommarlägermöte 4:e maj 12:30-14:00. Klubbens sommarläger kommer bli den 14:e-16:e juni. I år kommer vi vara på Lötgården i Grillby. För att lägret skall bli bra måste vi ha hjälp av föräldrar och andra frivilliga, gärna helt nya krafter så att vi inte nöter sönder de som engagerat sig tidigare. Frukost och lunch lördag och söndag, fika på fredag kväll, samt middag lördag kväll behöver ordnas. Skjuts till och från lägret, inköp och städning behöver också organiseras. Klubben bjuder på förstärkt fika på mötet.

Har ni hittat till facebookgrupperna?
Gå in och lägg till er i rätt grupper, föräldrar till juniorer och minioner kan naturligtvis lägga in sig i respektive grupp. Har man problem att hitta grupper trots länkar, skicka vänförfrågan till Shidoin Sofia (Sofia Neovius)
O.G.R. Karate Enköping Seniorer
https://www.facebook.com/groups/215327372750790/
O.G.R. Karate Enköping Juniorer
https://www.facebook.com/groups/268873320447276/ 
O.G.R. Karate Enköping Minioner
https://www.facebook.com/groups/361210897989796/ 

Försäljning
Försäljningen av New Body har gått jättebra, bra jobbat alla ni som sålt. Spicy Dreams försäljningen stänger i veckan så sälj på allt ni kan nu de sista dagarna.

Viktiga händelser i vår:

  • 13:e april springer vi OCR på Enavallen
  • 12:e-14:e april Guldgalan, vi kommer hjälpa till med att duka, bära, stå i garderoben och städa.
  • 4:e maj 12:30 har vi planeringsmöte inför årets sommarläger.
  • 10:e maj är klubbens femårsdag, detta firas på kvällen med mat och träning
  • 14:e-16:e juni är det sommarläger

Suponsā スポンサー

Våra sponsorer

zmart webb & reklam

Vill du sponsra O.G.R. Karate Enköping?
Eller veta mer om våra BRONS, SILVER och GULD-paket, samt 365 klubben

001 - logo

私たちをフォローする
Watashitachi o forō suru
Följ oss

© 2023 OGR Karate. Producerad av Zmart Webb & Reklam